Karo Glazer “zróbmy VIDEO protest”

0
647

Karo Glazer, gliwiczanka, wokalistka, producentka, songwriterka, założycielka kolektywu #LadyDynamite, zachęca kobiety do wypowiedzenia swojego głosu sprzeciwu wobec zmian uchwalonych w zeszłym tygodniu przez Trybunał Konstytucyjny. Ponieważ artystka przebywa teraz na kwarantannie postanowiła działać w internecie.

– Napisały do mnie dziewczyny z kolektywu #LadyDynamite, że przydałoby się coś, co mogłyby krzyczeć podczas kolejnych manifestacji – mówi Karo Glazer – A to nie czas na piosenki, to nie czas by śpiewać “Mury”, to zupełnie inna metafizyka. To czas smutku, ale i wściekłości oraz złości zarazem. Tak powstał pierwszy filmik, w którym powtarzam w kółko jak mantrę, modlitwę “Moje ciało, moje życie, moja wola i kontrola”. Teraz czas na Was. Zróbmy wspólny VIDEO protest – dodaje Karo.

Każda kobieta do jutra, tj. do środy do godz. 22:00 może wysłać swoją wersję mantry “Moje ciało, moje życie, moja wola i kontrola”. O szczegółach akcji Karo opowiada w filmiku:

O akcji #LadyDynamite Karo Glazer opowiadała nam we wrześniu:

Przypomnijmy, Karo Glazer była jedną z inicjatorek akcji #StayTogether. W stworzeniu i nagraniu piosenki wzięło udział kilkadziesiąt artystów. To największa kolaboracja muzyczna polskich twórców. Piosenka powstawała w czasie pierwszych tygodni obostrzeń związanych z pandemią. Artyści materiał rejestrowali w domach i wysyłali przez Internet. Przy okazji nagrywania dźwięku nagrywali wideo, które jest zapisem chwil spędzonych w izolacji. Piosenka ma na celu pokazanie solidarności artystów w niepewnych czasach. Mimo trudnego tła, utwór ma pozytywne przesłanie, namawia do trzymania się razem, kiedy nieodzowne jest bycie na odległość, oraz nakłania do odpowiedzialnych zachowań pomimo chęci bycia razem.

Pieniądze otrzymane za każde odtworzenie piosenki #StayTogether zostaną przekazane na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.