Gliwicka policja ostrzega przed nową metodą oszustwa na “internetowego kupującego”

0
296
Fot. pexels.com

W ciągu minionego weekendu gliwiccy policjanci otrzymali trzy zgłoszenia od osób, które wystawiły swoje przedmioty na sprzedaż na jednym z portali ogłoszeniowych. Podający się za potencjalnych kupców oszuści za pośrednictwem komunikatorów wysyłali linki do wypełnienia danych na temat konta bankowego. Jednocześnie przekonywali, że informacje są im potrzebne do wpłacenia pieniędzy.

Policja ostrzega, by pod żadnym pozorem nie wypełniać tabelek w nadesłanych linkach. Uzyskanie przez oszustów numeru karty płatniczej, informacji o saldzie konta czy daty urodzenia może kosztować nas utratę naszych oszczędności. Nieco śmielsi potrafią prosić o numer CVV karty, którego w żadnym wypadku nie należy nikomu podawać.

Co istotne – tym razem ofiarą oszustów nie padły osoby starsze, a dwóch mężczyzn w wieku 25 i 31 lat oraz 49-letnia kobieta. Poszkodowali wystawili na sprzedaż konsolę do gier, zestaw klocków i odzież.

Gliwiccy policjanci apelują o ostrożność i proszą o poruszenie tematu podczas rozmów z rodziną i znajomymi. Rośnie bowiem liczba tego typu przestępstw, którym w porę można zapobiec.