Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0: “GBO 2022 zakończył się sukcesem. Coraz mniej mamy zadań dotyczących infrastruktury drogowej”

Poznaliśmy harmonogram tegorocznej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Dziesiątej z kolei, drugi rok z rzędu zadanie obsługuje Centrum 3.0 Działań Społecznych, czyli wcześniejszy GCOP.

Nabór wniosków rusza 1 marca. Do rozdysponowania będzie nie mniej niż ostatnio, czyli ponad 8 milionów złotych.

Mówi Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych:

– Coraz mniej mamy zadań dotyczących infrastruktury drogowej, w przypadku ścieżek rowerowych widać tendencję wzrostową, ale mniej jest takich zadań dotyczących dróg, chodników, miejsc postojowych a więcej dotyczących rekreacji, czasu wolnego, ale też, co ważne ekologii i środowiska.

W tej edycji wprowadzono kilka udogodnień – m.in. zbieranie głosów poparcia dla projektów w wersji elektronicznej. Pojawiło się także nowe kryterium dostępności – dodała Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych – Chodzi o to, żeby projekty były dostępne dla jak największej liczby mieszkańców, żeby nie służyły jakiejś zamkniętej grupie czy społeczności, żeby też wnioskodawcy mieli właśnie świadomość, że tak te efekty powinni zaprojektować i i takie udogodnienia.

Więcej o gliwickim budżecie obywatelskim na stronie gods.gliwice.eu, na naszej antenie radiowej po godz. 12:30 oraz w Telewizji IMPERIUM po godz. 16:10.

[spreaker type=player resource=”episode_id=48569394″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama