Futsalowy Piast lepszy od Akademików z Krakowa

0
142

W Holandii zakończyły się już mistrzostwa Europy w Futsalu. Złoty medal na tym turnieju wywalczyła reprezentacja Portugalii, która w finale pokonał Rosję 4:2. Z tego faktu na pewno cieszono się w futsalowej drużynie Piasta. Trenerem niebiesko-czerwonych jest bowiem były selekcjoner reprezentacji Portugalii – Orlando Duarte. W kadrze natomiast jest dwóch Portugalczyków: Miguel Pegacha i Bruno Graca. Ten ostatni do ekipy z Areny dołączył w minionym tygodniu. W niedzielę natomiast futsalowcy Piasta rozegrali swój drugi mecz w Pucharze Polski. Gliwiczanie na wyjeździe zmierzyli się z AZS UEK Kraków.

Podopieczni Orlando Duarte byli faworytem tego spotkania i nie zawiedli, wygrywając 5:1. Można powiedzieć, że losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w przeciągu pierwszych 4 minut, kiedy to gliwiczanie zdobyli trzy gole. Najpierw do bramki gospodarzy trafił Breno Bertolini, potem Jakub Ptak zaliczył samobója, ale duży udział przy tym trafieniu miał Vinicius Lazaretti. Trzeci gol był autorstwa Rafaela Cadiniego. Jeszcze przed przerwą nadzieję na odwrócenie losów tego starcia na korzyść gospodarzy przywrócił Dawid Serafin pokonując Michała Widucha. Jak się jednak miało okazać na więcej Akademików z Krakowa już nie było stać. Po zmianie stron Portugalczyk Miguel Pegacha podwyższył wynik na 4:1, a przysłowiową kropkę na i postawił Dominik Wilk, autor piątego gola dla Piasta i awans do 1/8 finału stał się faktem.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo z kim gliwiczanie zmierzą się w następnej rundzie, bo losowanie dopiero się odbędzie. Wiadomo natomiast, że już w ten weekend rozpocznie się runda rewanżowa w Futsal Ekstraklasie. Piast w sobotę podejmować będzie Clearex Chorzów. Początek tego meczu przewidziano na godzinę 18:00. Warto sobie już dziś zarezerwować czas, bo spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.