Futsalowy Piast gromi w Pucharze Polski

W meczu 1/8 Pucharu Polski futsalowa drużyna Piasta pokonała na wyjeździe pierwszoligowy FC FC Silesia BOX Siemianowice 13:0. Po dwie bramki w tym meczu zdobyli Graca, Cadini, Czech, Baklano i Zatović. Po jedynym trafieniu na swoim koncie zaliczyli Bugański, Pegacha i Śmiałkowski.

Futsalowy Piast nie ma zwyczaju lekceważyć rywali, nawet jeśli są to dużo niżej notowane drużyny jak miało to miejsce w tym meczu. Od początku więc Orlando Duarte nastawił swój zespół na wysoki pressing i atak. Przy takiej grze szybko na efekty nie trzeba było czekać. Już w jednej z pierwszych akcj Bruno Graca strzałem przy słupku otworzył wynik tego spotkania. Jeszcze przed przerwą gliwiczanie zaaplikowali siemianowiczanom aż siedem goli i na przerwę schodzili prowadząc 8:0. Po zmianie stron dalej atakował Piast, ale już nie z taką intensywnością. Nie mniej jednak gliwiczanie zdobyli jeszcze 5 bramek i tym samym końcowy wynik to 13:0 dla Piasta. Z kim zagra drużyna z Areny w następnej rundzie przekonamy się po losowaniu, które zaplanowano na piątek 25 lutego.

A już w tę niedzielę futsalowy Piasta podejmować będzie Red Dragons Pniewy. Początek spotkania – godzina 16:00. Miejsce mała hala gliwickiej Areny.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.