Finał „PZO Boxing Day by GUKS CARBO” już za nami!

0
454

W sobotę, 11 grudnia, odbyła się VIII i zarazem ostatnia już w tym roku edycja „PZO Boxing Day by GUKS CARBO”. Turniej ten choć liczy sobie dopiero rok, szybko zdobył sobie popularność nie tylko w naszym regionie. Na zawody przyjeżdżają pięściarki i bokserzy z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy czy Austrii.

„PZO Boxing Day by GUKS CARBO” to zawody organizowane z dużym rozmachem. Na dwóch ringach głównie rywalizowała młodzież we wszystkich kategoriach wagowych, ale też mieli okazję sprawdzić się seniorzy. Wśród startujących nie zabrakło również krajowych medalistów. Stąd wiele walk stało na bardzo wysokim poziomie.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne w ostatniej edycji uczestniczyło 140 pięściarek i bokserów. W tym gronie walczyło 21 zawodników GUKS Carbo. Stoczyli oni pięć walk towarzyskich najmłodszych adeptów pięściarstwa oraz 16. walk punktowanych z których aż 13. zakończyło się zwycięstwami gliwickich bokserów. GUKS Carbo zajął I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

​Turniej ten odbył się w hali przy ul Jasnej 31 w obecności wielu znanych sportowców i działaczy oraz sponsorów. W loży honorowej zasiedli m.in. Jerzy Rybicki – dwukrotny medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata i Europy, Damian Durkacz – mistrz Polski i Olimpijczyk z ostatnich Igrzysk.

Podczas tej finałowej edycji wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a wyróżniający się zawodnicy z wszystkich edycji otrzymali okazałe puchary, które odebrali z rąk prezydenta Gliwic – Adama Neumana. I tak w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni

Najlepszy ADEPT – Marcinów Jakub

Najlepszy MŁODZIK – Surdel Maciej

Najlepszy KADET – Chundzyński Oliver

Najlepszy JUNIOR – Krawczyk Oliwier

Najlepsza SENIORKA – Knapik Anna

Najlepszy ZAWODNIK – Kawulok Sebatian

Najlepsza ZAWODNICZKA – Rdest Beata

Mimo że to koniec roku, pięściarki i bokserzy jeszcze powalczą w Pucharze Polski, a w przyszłym roku rozpocznie się nowa edycja PZO Boxing Day by GUKS CARBO – oby tak udana, jak ta pierwsza.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.