Te zespoły pożegnają z nami zimę. Znamy line-up Winter Reggae!

Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w Polsce, pierwsza edycja miała miejsce w 1985 roku w legendarnym gliwickim klubie Gwarek. Co roku przyciąga rzesze fanów a na scenie pojawiają się gwiazdy i ich młodsi koledzy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 marca 2024 roku, w Centrum Kultury Studenckiej “Mrowisko”.

Festiwal Winter Reggae 2024 – Zobaczymy i usłyszymy na scenie:


TABU
Tabu to Śląski zespół, którego początki sięgają 2003 roku. Zagrali prawie 2 tysiące koncertów. Wygrali wiele prestiżowych nagród na muzycznych festiwalach. Są m.in. podwójnym laureatem nagrody “Złoty Bączek” przyznawanej najlepszemu zespołowi festiwalu Woodstock / Pol’and’Rock. Do tej pory nagrali 6 studyjnych albumów. Najnowszy album nosi nazwę “Lunapark”.
Muzyka Tabu to energetyczne reggae z charyzmatycznym wokalem i mocną sekcją dętą. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

JAMAJKI
Zespół JAMAJKI powstał w 2021 roku z inicjatywy dwóch rodowitych tyszan: frontmana i wokalisty Michała ,,MAJKI” Knieżyka oraz Daniela Pejsa- basisty. Brzmienia zespołu opierają się głównie o twórczość i kompozycje autorskie MAJKI-ego stworzone przez ostatnich kilka lat. Na pokładzie zespołu znajdują się aktywni muzycy koncertujący po całej Polsce jak i za granicą z wieloma znanymi zespołami i wykonawcami m.in- Brinsley Forde(Aswad), Konopians czy Shashamane.
Ich muzyka to żywe połączenie korzennych dźwięków reggae, nowoczesnego brzmienia, energicznej sekcji dętej i charyzmatycznego wokalu. W 2023 roku skład wydał swój debiutancki album EP na którym znalazło się pięć utworów.
Zespół zaczął koncertować na żywo w maju tego samego roku, po krótkim czasie zdobywając wyróżnienie na 22. Ostróda Reggae Festival, oraz wygrywając 23.Festiwal Reggae Na Piaskach.

DAMIAN SYJONFAM
Jest jednym z najważniejszych artystów polskiej sceny reggae, autorem tekstów i producentem muzycznym. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2014 roku wraz z wydaniem pierwszej płyty „Wracam do Domu”, która odniosła ogromny sukces i zapewniła mu rzeszę fanów. Kolejne płyty 2016 „To co było, to będzie” oraz 2018 „Czuję, więc jestem” potwierdziły konsekwencję w lirycznym przekazie oraz muzyczny rozwój Damiana. Przez lata koncertował wraz z zespołem w całej Polsce, i za granicą. Dzięki szczerości i naturalnemu zachowaniu na scenie postrzegany jest jako artysta niosący ważny uniwersalny przekaz ponad wszelkimi podziałami docierając do każdej publiczności bez względu na preferencje muzyczne. W 2023 roku wydawnictwo One Fam wydało czwarty album Damiana Syjonfam „77″.

ROOTSTONE

Rootstone to brytyjski zespół grający muzykę reggae. Grupa powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy z Polski, Angoli i Ugandy. Koncertują głównie w Anglii zarówno na klubowych jak i festiwalowych scenach.
Ich muzyka to głębokie korzenne reggae, z dodatkiem elementów dubu, co nadaje jej niepowtarzalny charakter. Koncerty Rootstone to eksplozja energii, która ogarniając publiczność czyni ich występy wyjątkowym doświadczeniem.
W 2023 roku Rootstone wzięli udział w renomowanym Ostróda Reggae Festiwal, gdzie zdobyli pierwszą nagrodę w Konkursie Czwórka Positive Music Contest. Jako laureat Konkursu Zespołów Emerging Bands Rootstone zagrali również na jednym z największych festiwali w Europie – Pol’and’rock Festival 2023.
Zwieńczeniem poprzedniego sezonu była nagroda Beacon Urban Music Awards (BUMA 2023), którą Rootstone otrzymało w kategorii Dancehall/Reggae.
Ich pierwszy album nosi tytuł “Must Resist”.

BETHEL

Zespół powstał w grudniu 2006 roku we Wrocławiu. Rok 2010 okazał się przełomowy w karierze zespołu, który nie tylko zagrał 80 koncertów w ramach trasy „Positive Bethel Tour 2010”, ale także zdobył wiele prestiżowych wyróżnień m.in. nagrodę publiczności podczas GranPrix Festiwalu Fama we Wrocławiu i nagrodę festiwal Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Miesiąc później uzyskał tytuł Honorowego Laureata podczas finału Festiwalu Fama w Świnoujściu. Zespół wyróżniono tam za wysoki poziom wykonawczy. Zwieńczeniem roku była premiera debiutanckiego albumu zespołu „Muzyka Serc”. Kolejny album „Dobrze” ukazał się w roku 2014, gościnnie na płycie pojawił się zespół Enej oraz Luxtorpeda.

Po koncertach afterparty: TUN UP SOUND

Organizatorem jest ZIMA Records.

Festiwal Winter Reggae 2024

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama