Fałszywa strona Rady Dzielnicy Łabędy zniknęła z internetu dzień po publikacji naszego materiału. Czy na długo?

0
457
Screen komunikatu, pojawiającego się w miejscu fanpage'a Nasze Łabędy - strona Rady Dzielnicy Łabęd

Jeszcze w czwartek mówiliśmy o fałszywej stronie Rady Dzielnicy Łabędy i opublikowanym na niej rzekomym reportażu ogólnopolskiej stacji, w którym bez zgody wykorzystano głos naszej redakcyjnej koleżanki. Dzisiaj – zaledwie dzień po publikacji materiału – fanpage jest niedostępny. Czyżby internauci masowo zgłosili stronę? A może jej autorzy sami zdecydowali się na zatarcie śladów swojej internetowej działalności?

Fałszywa strona Rady Dzielnicy Łabędy działała na Facebooku od kilku miesięcy. Zajmowała się głównie wyśmiewaniem działań prawdziwej Rady i sugerowaniem, że wszystkie jej działania kierowane są do seniorów.

Na pierwszy rzut oka obie strony – prawdziwej i fałszywej Rady – wyglądały niemal identycznie. Różniły się inaczej skadrowanym zdjęciem w tle i brakiem litery “y” w słowie “Łabędy”. Nie trudno było więc o pomyłkę i nieświadome obserwowanie nieoficjalnego fanpage’a.

To na nim pojawił się rzekomy reportaż ogólnopolskiej stacji, w którym wykorzystano jej logo, a także bez zgody użyto głosu naszej redakcyjnej koleżanki. Jak sama przyznała – o materiale dowiedziała się przypadkiem od swojej znajomej.

Do tej pory fałszywa strona Rady sprytnie unikała odpowiedzialności za zamieszczane na niej treści. Szalę goryczy przelał jednak wspomniany reportaż.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że sprawą zainteresowała się także gliwicka policja.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.