Elektryczne autobusy zaczną wozić pasażerów w poniedziałek

0
290

Na gliwickie ulice wyjedzie 10 nowych, elektrycznych autobusów. Jak tłumaczą władze miasta “zakup autobusów oraz infrastruktury do ich ładowania był celem projektu, który w znaczny sposób poprawi atrakcyjność transportu zbiorowego w mieście oraz przyczyni się do zmniejszenia jego negatywnego wpływu na środowisko naturalne”.

Pod koniec zeszłego roku dwa elektryczne autobusy marki Volvo przyjechały do gliwickiej zajezdni. Kierowcy odbywali nimi testowe przejazdy. Docelowo po Gliwicach ma jeździć 10 takich autobusów – 3 długie przegubowe i 7 krótkich, które mają obsługiwać linie A4 i 676.

Nowe nabytki gliwickiego PKM-u zostaną zaprezentowane w piątek, 25 lutego 2022 roku, podczas konferencji prasowej, w której udział zapowiedziały władze miasta, prezydent Adam Neumann i wiceprezydent Mariusz Śpiewok. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany nowoczesny sposób ładowania autobusu poprzez pantograf.

fot. Stacja ładowania autobusów elektrycznych w gliwickiej zajezdni.

Na terenie Gliwic znajdują się trzy stacje. Dwie szybkiego ładowania zlokalizowane są przy przystanku na Nowym Świecie i na Sikorniku. Trzecia, główna, znajduje się w zajezdni przy ul. Chorzowskiej.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.