Drugi rok z rzędu bez tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy pojadą… samochodami!

0
252

Orszak Trzech Króli po rocznej przerwie wraca na ulice Gliwic, ale w formie zmotoryzowanej. Ze względu na trwającą pandemię organizatorzy zdecydowali się, aby uczestnicy poruszali się samochodami. Podobnie jak w latach ubiegłych zostaną wyznaczone trzy lokalizacje początkowe, z których ruszą orszaki. To parking przy tężni, Kozielska – parking przy sklepie sąsiadujący z drewnianym kościółkiem i Sośnica – parking przy Kochanowskiego. Początek w czwartek, 6 stycznia, o godz. 14:00. Uczestnicy orszaku będą proszeni o przystrojenie swoich pojazdów. Wszystkie trzy orszaki spotkają się pod Areną Gliwice.

O wydarzeniu opowiemy we wtorkowej Rozmowie Dnia o 8:30. Naszym gościem będzie organizator orszaku, ksiądz Artur Sepioło.

Orszak Trzech Króli – rok 2017:

Objawienie Pańskie, Epifania – święto obchodzone przez kościół katolicki i prawosławny. To święto państwowe – dzień wolny od pracy, ale od nie zawsze. Co ciekawe w powojennej Polsce było ono dniem wolnym od pracy do listopada 1960. Musiało minąć ponad 50 lat, aby Święto Trzech Króli ponownie było świętem Państwowym.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.