Dokąd nocą tupta jeż? Do hotelu!

Jeże zapadają w zimowy kilkumiesięczny sen. Rozpoczyna się jesień, a to oznacza, że będą poszukiwały wygodnego i bezpiecznego miejsca do hibernacji. Dzięki gliwickim przedszkolakom nie będą miały problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokum. Rusza miejska akcja „Hotel dla Jeżyka”.

Na terenie Gliwic powstanie wyjątkowa sieć hoteli, składająca się z 20 komfortowych i ciepłych domków dla zimujących jeży. Ustawią je dzieci z 20 miejskich przedszkoli. W akcji weźmie udział przeszło 500 przedszkolaków. Inauguracja akcji odbyła się w piątek, 25 września, w Przedszkolu Miejskim nr 41 na Sikorniku. Dzieci przygotowały specjalną akademię, podczas której zaprezentowały wiersze i piosenki związane z jeżami. W przedsięwzięciu uczestniczyła także młodzież licealna z ZSO nr 5, do którego od początku września należy Przedszkole nr 41.

– W akcji weźmie udział około 500 dzieci z całego miasta, czym udowodnimy, że nawet w czasach pandemii możemy wspólnie działać i pomagać. Przedszkola biorące udział w przedsięwzięciu, przeprowadzą zajęcia dydaktyczne z dziećmi, dotyczące życia i potrzeb będących pod ochroną jeży, a także w zielonych okolicach przedszkoli ustawią drewniane domki dla jeży – mówi Sandra Słupianek-Warszawska, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 41 w ZSO 5 im. Armii Krajowej, inicjatorka akcji.

Kamery IMPERIUM

Reklama