Dlaczego wodny plac zabaw nadal jest placem budowy?

Opisać wodny plac zabaw w Gliwicach można żartem: jest słońce, jest woda, jest też piasek. Tylko koparka w tle niszczy wakacyjny nastrój.

Gliwicka firma miała wybudować wodny plac zabaw w parku Chopina jeszcze przed wakacjami. Już prawie półmetek wakacji a plac zabaw nadal jest placem budowy.

Staramy się, robimy wszystko, żeby otworzyć ten plac jeszcze w te wakacje, natomiast gdzieś występują jakieś opóźnienia i mamy nadzieję wielką, że wszystko się unormuje i będzie jednak ten plac zabaw otwarty w te wakacje

Mówiła Iwona Janik, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Nie wiadomo kiedy plac zabaw zostanie oddany do użytku, ale wiadomo, że nowa atrakcja dla gliwiczan będzie kosztować niemal 2,6 mln zł i zajmować 104 m2.

Dla porównania podobny wodny plac zabaw w Bytomiu, zajmujący 180 m2, kosztował 994 tys. zł, a otwierany w tym miesiącu w Parku Śląskim (200 m2) 1,4 mln zł. Skąd więc taka różnica w cenach?

Ceny wynikają z ofert złożonych w postępowaniu przetargowym. Na to nie mamy jakby wpływu, działamy zgodnie z Ustawą prawa zamówień publicznych…

Mówiła Iwona Janik, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Listen to “Fakty Opinie Komentarze: Iwona Janik, rzeczniczka MZUK” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM

Reklama