Czy to jest miasto dla młodych ludzi?

Przed Sesją Rady Miasta dokładnie 1 243 mieszkańców Gliwic podpisało się pod obywatelskim projektem uchwały. Rodzice oczekiwali przegłosowania przez radnych obniżki cen za żłobki miejskie. Obowiązujące aktualnie ceny zostały ustalone w marcu bieżącego roku.

Argumenty w projekcie uchwały obywatelskiej w sprawie opłat za żłobki nie przekonały większości rady i po długiej dyskusji projekt został odrzucony.
Sprawę komentowała Katarzyna Kuczyńska-Budka, radna opozycyjnego klubu Koalicji Obywatelskiej, która mówiła w Rozmowie Dnia Radia Imperium

Moim zdaniem miasto tylko i wyłącznie stracić. Z prostego powodu: nasze miasto niestety ma wysoki wskaźnik depopulacji, czyli wciąż więcej ludzi umiera niż się rodzi, ale co jeszcze jest istotniejsze, nasze miasto bardzo szybko się starzeje i powinniśmy uruchomić wszystkie te elementy, które sprzyjają temu, żeby młodzi ludzie chcieli zostawać w Gliwicach, żeby tutaj chcieli wychowywać swoje potomstwo. Bo to docelowo prowadzi do tego, że miasto jest bogate, bądź nie jest.

Ceny pozostały, ale praca, którą wykonały sygnatariuszki uchwały może nie pójdzie na marne. Dla niektórych radnych pomysły autorek stały się inspiracją do dalszej pracy nad przyszłą zasadą dopłat do żłobków.

Oczywiście budżet nie jest z gumy, ale ja już na tu i teraz jestem w stanie usiąść z prezydentem i pokazać w budżecie takie pozycje, które bardzo chętnie zamieniłabym na kwestie dołożenia do żłobków.

Oceniała decyzję Katarzyna Kuczyńska-Budka

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Listen to “Katarzyna Kuczyńska-Budka, radna Koalicji Obywatelskiej, o sesji” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM

Reklama