Czy gliwiczanie posłuchali rządowego apelu? Policyjne podsumowanie Sylwestra i długiego weekendu

0
440

Mimo spokojnego sylwestra w trakcie długiego weekendu gliwiccy policjanci nie narzekali na brak zajęć. Mundurowi zostali wezwani bowiem do kilkuset interwencji, w trakcie których wylegitymowali łącznie 1013 osób. W naszym powiecie najwięcej było awantur domowych i konfliktów sąsiedzkich z użyciem przemocy fizycznej. To jednak nie wszystkie zgłoszenia. 

Od Sylwestra do niedzieli, 3 stycznia gliwicka policja otrzymała 9 zgłoszeń, dotyczących przestępstw, m.in. włamań do altanek czy uszkodzeń mienia.

Zatrzymanych zostało łącznie 15 osób podejrzanych o dokonanie przestępstw. Na wniosek policji i prokuratora sąd aresztował jednego z dwóch podejrzanych obywateli Ukrainy, którzy podczas domówki mieli zgwałcić 18-letnią mieszkankę powiatu gliwickiego.

Długi weekend zaowocował także zatrzymaniami 6 osób, poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W przeciwieństwie do lat poprzednich – w sylwestrowy wieczór nie było wypadków, związanych z użyciem fajerwerków. Bezpiecznie było także na drogach. I choć nie brakowało na nich nietrzeźwych kierowców, to w trakcie długiego weekendu nie doszło do żadnego wypadku. A policjanci zostali wezwani wyłącznie do 8 kolizji.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.