[SŁUCHAJ] Czy budowa planowanej Alei Noworybnickiej to koniec marzeń działkowców z Trynku? Czy konkurs pozwoli pogodzić racje obydwu stron?

Czy wybudowanie planowanej Alei Noworybnickiej to koniec marzeń społeczników z Trynku o zachowaniu działek rekreacyjnych? Czy konkurs na zagospodarowanie tego terenu pozwoli pogodzić racje obydwu stron rodzącego się konfliktu władzy z mieszkańcami?

Andrzej Cybulski, działkowiec i społecznik z Trynku, spróbuje odpowiedzieć na te pytania jako gość Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM o 8:30 w poniedziałek


Radio IMPERIUM / Rozmowa Dnia / godz.: 8.30 / poniedziałek 21.02

Co się odwlecze to nie uciecze. Posiedzenie komisji konkursowej dotyczącej projektu Alei noworybnickiej doszło w końcu do skutku. Na 10 osób zasiadających w jury znalazł się jeden społecznik, Andrzej Cybulski, działkowiec z Trynku.

Do Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych płynęły 3 koncepcje, w tym jedna od działkowców z Trynku, którzy nie godzą się likwidację swoich ogrodów. “Jesteśmy gotowi na kompromisy” – powiedział Andrzej Cybulski w porannej “Rozmowie Dnia” Radia IMPERIUM.

Na razie odbyło się jedno posiedzenie komisji konkursowej dotyczącej Alei Noworybnickiej. Jak powiedział gość porannej “Rozmowy Dnia” planowane są kolejne. “Jednak na tym etapie czuć, że urzędnicy, przedstawiciele miasta chcą zniszczyć nasze marzenia, nasze ogrody” – powiedział Cybulski.


Plany zagospodarowania Alei Noworybnickiej wzbudzają zainteresowanie wielu mieszkańców dzielnicy Trynek. Aleja dla pieszych i rowerzystów ma połączyć ulice Nowy Świat i Toruńską. Miejski Zarząd Usług Komunalnych szuka teraz koncepcji architektonicznej zagospodarowania odcinka od ul. Kochanowskiego do Toruńskiej. Cała aleja może mieć około półtora kilometra długości. Taka inwestycja spowoduje likwidację przynajmniej części ogródków działkowych na tym terenie.

fot. MZUK Gliwice

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama