“Codziennie znajdzie się choć jedno uchybienie…”

Rzecznik Prasowy ZTM – Michał Wawrzaszek opowie o tym, jak powinny wyglądać kontrole kierowców w autobusach.

Z zewnątrz analizowana jest czystość, oznakowanie, punktualność. Kontroler może sprawdzić również, czy słychać zapowiedzi głosowe. Wewnątrz można sprawdzić to, co z zewnątrz, jednak w takim przypadku kontroler sprawdza także prawidłowość wypełnienia karty drogowej, to, czy kierowca posiada bilety do sprzedaży, czy działają porty USB i Wi-Fi…

Rodzajów kontroli kierowców może być kilka. Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego wyróżnia aż cztery. Jakie obowiązki, jakie prawa mają przewoźnicy? Kto jest odpowiedzialny za niedziałające kasowniki i ubrudzoną podłogę?

Wysłuchajcie wywiadu!

A czy często zdarzają się uchybienia? Zdradzamy…

W związku z tak dużą liczbą zadań […] codziennie znajdzie się choć jedno drobne uchybienie u jakiegoś przewoźnika, które później trzeba wyjaśniać.

Listen to “Rozmowa Dnia – Rzecznik Prasowy ZTM – Michał Wawrzaszek opowie o tym, jak powinny wyglądać kontrole kierowców w autobusach” on Spreaker.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama