Co znaczą bilbordy, które zalały Gliwice i inne miasta?

0
7668

Od kilku dni w masowej ilości na gliwickich ulicach można ujrzeć tajemnicze bilbordy. Przedstawiają one grafikę dziecka w łonie matki, które ukształtowane jest w formie serca. Wielu z was pewnie zastanawiało się co one oznaczają.

Bilbordy to prawdopodobnie pokłosie strajków kobiet i sprzeciwu wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Za akcją stoi Fundacja “Nasze Dzieci”. Według organizatorów wizerunek dziecka w łonie ukształtowanego w formę serca ma przypominać, że nienarodzone dzieci należy kochać, a nie zabijać.

Mimo tego, że przedstawiona jest jedna grafika kampania mocno nie podoba się społeczności feministek. W innych miastach plakaty i bilbordy zostały zniszczone. Czy podobnie będzie w Gliwicach, w którym również organizowano strajki kobiet?

Co ciekawe grafika nie jest stworzona na zamówienie, a kupiona w “banku zdjęć”. Jej autorką jest Katrina Glazkova. Ilustracja została stworzona w 2016 roku. Autorka nie była świadoma intencji kampanii do której wykorzystano grafikę.

Co więcej, jak podkreśla w instagramowym komentarzu, nie zgadza się z głoszonymi przez twórców kampanii ideami.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.