Chcą ulicy Kornela Morawieckiego. Czy taka w Gliwicach powstanie?

W Gliwicach wciąż powstają nowe ulice, niedawno informowaliśmy o ulicach  Konstantego Wolnego, Trzcinowej czy Wiklinowej, które pojawiły się na mapie Gliwic. Do jej grona może dołączyć ulica, plac lub rondo im. Kornela Morawieckiego. Z taką petycją do rady miasta zgłosiło się Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. W obszernym uzasadnieniu swojej petycji opisują życiorys ojca aktualnego premiera. Nad petycją pochylą się radni być może na najbliższej sesji. Jednak mało prawdopodobne, by takowa ulica powstała. Petycję opiniowała na posiedzeniu Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Podobnego zdania był przewodniczący komisji Paweł Wróblewski

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej jeszcze nie zdecydowali jak będą głosowali. Radny Majger, członek komisji jednak jest przychylny uhonorowania Kornela Morawieckiego, m.in za działalność opozycyjna w Solidarności.

Komisja stosunkiem głosów 4:2 zaopiniowała petycję negatywnie. Opinia komisji nie jest wiążąca, jednak negatywną opinie petycji wystawiła wiceprezydent miasta Aleksandra Wysocka. Radni będą głosować za uhonorowaniem zmarłego. Jeśli będą za, to już wkrótce w Gliwicach ktoś może mieszkać na ulicy Kornela Morawieckiego. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama