Bezpieczne ferie – policyjne podsumowanie

W ostatnich dniach, w czasie nietypowych ferii zimowych, gliwiccy policjanci, mimo obostrzeń, prowadzili wiele spotkań z młodzieżą szkolną. Wszystko w ramach profilaktycznej akcji Bezpieczne Ferie. Wizyty miały miejsce w szkołach organizujących półkolonie i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży.


Bezpieczne Ferie to temat wiodący spotkań, które prowadzili sierżanci sztabowi: Mateusz Piórkowski (wydział prewencji), Dawid Przybylski i Szymon Kołodziej (wydział ruchu drogowego). Policjanci poruszali tematy związane z niebezpieczeństwami, na jakie narażone są dzieci. W kontekście, niestety, licznych potrąceń, na podstawie przykładów, mówiono o zasadach bezpieczeństwa przy przechodzeniu przez jezdnię, konieczności ograniczonego zaufania do kierujących. Poruszano tematy związane z niebezpieczeństwami czyhającymi w internecie, odpowiadano na pytania zadawane przez młodych słuchaczy. Łącznie nasi policjanci spotkali się z ponad 200 dziećmi z Gliwic i powiatu gliwickiego. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama