Beniaminek urwał punkty Akademiczkom

0
273

W meczu trzeciej kolejki o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet drużyna AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice przegrała u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3. Akademiczki dobrze rozpoczęły to spotkanie, wygrywając pierwszego seta 25:17. W drugiej odsłonie też długo prowadziły, ale w końcówce zabrakło zimnej krwi i przegrały tę część meczu do 22 by w trzeciej partii znów być górą. Wydawało się, że gliwiczanki pójdą za ciosem, ale rywalki zagrały bardzo ambitnie i wygrywając w czwartym secie 25:17, doprowadziły do remisu. O zwycięstwie miał więc zadecydować tie-break, który na swoją korzyść rozstrzygnęły nowodworzanki.

Po trzech kolejkach gliwiczanki z dorobkiem 6 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli.