Będzie pomoc na dworcu!

O potrzebie stworzenia punktu pomocy na dworcu dla uchodźców z Ukrainy dowiedzieliśmy się od naszych czytelników. Relację z naszej wizyty na dworcu i rozmów z obecnymi tam wolontariuszami możecie przeczytać tutaj. Poza nagłośnieniem sprawy poprosiliśmy o informacje na temat planów udzielania takiego wsparcia władze miasta oraz PKP. Informacje, jakie udało nam się uzyskać, z pewnością ucieszą czuwających na dworcu wolontariuszy oraz osoby w potrzebie.

W sprawie wypowiedział się prezydent Gliwic Adam Neumann, który dziś w rozmowie Radia IMPERIUM poinformował, że podjął działania mające na celu stworzenie na terenie dworca punktu, w którym będzie można uzyskać informacje i pomoc. Prezydent poinformował, że zainicjował rozmowy ze spółką odpowiedzialną za budynek dworca, aby zapewnić najpotrzebniejszą pomoc przyjezdnym, ponieważ do tej pory nie zabezpieczono tych potrzeb.

Udało nam się dziś uzyskać odpowiedź na nasze pytanie dotyczące organizacji na dworcu PKP punktu pomocy od Polskich Kolei Państwowych. Bartłomiej Sarna z Wydziału Współpracy z Mediami Biura Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji PKP odpowiedział:

Punkty informacyjne dla uchodźców z Ukrainy na dworcach są organizowane i prowadzone przez urzędy wojewódzkie lub władze miejskie, które koordynują udzielanie pomocy. PKP S.A. jako zarządca dworców udostępnia przestrzeń na dworcach na ich organizację. W przypadku dworca w Gliwicach zasygnalizowaliśmy potrzebę powstania takiego punktu władzom samorządowym i wszystko wskazuje na to, że taki punkt na dworcu w Gliwicach powstanie. Obecnie trwają rozmowy nad jego organizacją i zasadami działania. Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby podróżnych. Z wyrazami szacunku, Bartłomiej Sarna Wydział Współpracy z Mediami Biuro Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji

Mieszkańcy, którzy zauważyli taką potrzebę, wolontariusze i przyjezdni z pewnością ucieszą się z zapowiedzi zorganizowanego miejsca dla zmęczonych często wielogodzinną lub nawet kilkudniową podróżą.

Całej rozmowy z prezydentem miasta możecie wysłuchać poniżej.

[spreaker type=player resource=”episode_id=49027900″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

Kamery IMPERIUM

Reklama