“Babeczki dla Babeczek” – uczniowie V LO obdarowali samotne i skrzywdzone kobiety

485 paczek, a w nich m.in. 1500 babeczek – czyli dwa pełne pokoje prezentów z okazji Dnia Kobiet, które trafiły do samotnych mam z Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w ciąży w Gliwicach, mieszkanek Domów Pomocy Społecznej  “Ostoja” w Sośnicowicach i “Nasz Dom” w Gliwicach, a także pacjentek i pracownic oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu oraz Szpitala na Radiowej. To efekt akcji “Babeczki dla babeczek”, zorganizowanej przez uczniów i nauczycieli z V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach, którzy – poza tytułowymi babeczkami – przygotowali dla pań także drobne upominki. 

Młodzież kupiła dla każdej pani krem do rąk i przygotowała i wypisała kartkę z życzeniami z okazji Dnia Kobiet. Ponadto pozyskaliśmy sponsora, który ufundował bardzo fajne słodycze, kawy, herbaty dla tych podopiecznych. Przygotowaliśmy kolorowanki dla pań z DPS-u “Ostoja” oraz dla dzieci w domu samotnej matki i w szpitalu psychiatrycznym. No i także w ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że brakuje zeszytów i klejów i też to żeśmy zbierali – mówi Ewa Trybalska, organizatorka akcji i nauczyciel chemii w V LO.

To właśnie ręcznie wypisane przez uczniów kartki szczególnie wzruszyły mieszkanki i pracowników Domu Pomocy Społecznej “Ostoja” w Sośnicowicach.

W tych niewątpliwie trudnych czasach dobrze jest wiedzieć, że wokół nas są empatyczni, wrażliwi na los innych ludzie, a fakt, że są to młodzi cieszy podwójnie – napisali w wiadomości z podziękowaniami.

Radości z tak dużego odzewu nie kryją także zaangażowani w akcję licealiści.  

Pomoc to nie musi być koniecznie milion złotych przekazane na akcję charytatywną, ale wystarczy babeczka i kartka z życzeniami – mówi Krzysztof Łechtański, uczeń V LO

Uczniowie naszej szkoły mają wielkie serca. Niektórzy może po prostu sami z dobroci, niektórzy może z nudów, ale pomoc została – tak czy inaczej – okazana. Także bardzo się cieszymy. Cieszymy się, że wszyscy tak licznie wzięli udział w naszej akcji i mamy nadzieję, że w przyszłych akcjach, jeżeli takie będą – a myślę, że na pewno będą – no to też wezmą uczniowie udział, bo pomoc to naprawdę bardzo fajna sprawa – dodaje Antoni Forenda, uczeń V LO

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego nie poprzestają jednak na tej akcji i już zapowiadają kolejną. Tym razem z okazji Dnia Dziecka.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama