GLIWICZANIE – Wernisaż wystawy portretów Wojciecha Nurka

W Stacji Artystycznej Rynek odbył się wernisaż premierowej wystawy fotograficznej „Gliwiczanie” autorstwa Wojtka Nurka. To wyjątkowa kolekcja portretów mieszkańców naszego miasta – dzieci, dorosłych i seniorów, pochodzących z różnych środowisk i zawodów.
Fotografie zostały oprawione w stare ramy, wyszukane na lokalnych targach staroci i w sklepach z antykami, co nadaje im niepowtarzalny charakter i sprawia, że przypominają klasyczne obrazy. Co istotne, autor nie podpisał zdjęć nazwiskami – pozostawił bohaterów anonimowych, zachęcając odwiedzających do samodzielnego ich rozpoznania.
Jak podkreśla sam twórca, „Gliwiczanie” to fotograficzna opowieść o mieście z duszą. Portrety są lustrzanym odbiciem społecznego pejzażu Gliwic – różnorodnego, autentycznego, pełnego ciepła, sympatii, a momentami także humoru i lekkiej ironii.
Na wernisażu zjawiło się wielu gości, którzy chcieli zobaczyć efekty pracy Wojtka, gliwiczanina z krwi i kości, który od zawsze ceni życie w swoim mieście. Dorastał w okolicach parku Grunwaldzkiego, uczył się w Gliwicach, a po studiach na Politechnice Śląskiej został inżynierem budownictwa. Od lat pracuje jako rzeczoznawca majątkowy, a prywatnie pasjonuje się fotografią i tworzeniem teledysków. Jest też aktywny społecznie – współtworzył ruch Nowy Ratusz, który wprowadził swoich przedstawicieli do rady miasta. Nurek podkreśla, że kontakt z ludźmi, kultura i lokalne życie dodają mu energii i sprawiają, że Gliwice są dla niego miejscem wyjątkowym.
Premiera programu 100% Gliwic w czwartek 18 września po godzinie 16 w TV Imperium oraz na imperiummedia.pl/telewizja.



