XX Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie rozpoczęte

Pot, emocje, siła i technika — od 8 września w Gliwicach trwa wielkie święto kobiecego boksu. W hali przy ul. Jasnej 31 rozpoczęły się jubileuszowe, XX Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet, na które przyjechały zawodniczki z 15 krajów. W sumie na ringu zobaczymy około 200 pięściarek — zawodniczki elity, juniorki i kadetki będą walczyć o medale przez sześć dni intensywnych pojedynków.
Do Gliwic przyjechały ekipy z tak odległych zakątków świata jak USA czy Brazylia, a także reprezentacje z Europy, Afryki i Azji — m.in. Kazachstan, Indie, Ukraina, Czechy, Niemcy, Senegal, Słowacja, Grecja oraz kilka państw afrykańskich. To miks stylów i doświadczeń, który gwarantuje nieprzewidywalne i emocjonujące walki.
Organizatorem zawodów jest GUKS CARBO Gliwice przy wsparciu Polskiego Związku Bokserskiego — lokalny zespół znany z dbałości o poziom imprezy i profesjonalną obsługę sportową. Harmonogram przewiduje ważne momenty: ważenie i losowanie delegacji, oficjalne otwarcie, serie eliminacyjne dwa razy dziennie oraz finały i ceremonię medalową w ostatnim dniu. Wejście dla kibiców bywa otwarte (warto sprawdzić szczegóły lokalne). pzb.com.pl024Boxing
Chcesz poczuć atmosferę otwarcia? Obejrzyj materiał wideo w TV Imperium oraz na imperiummedia.pl z pierwszego dnia — to obowiązkowy klip dla wszystkich fanów boksu i sportowych emocji. W filmie zobaczysz m.in.:
- uroczyste wejście i prezentację drużyn (parada reprezentacji),
- fragmenty ceremonii otwarcia i oficjalnych przemówień organizatorów,
- pierwsze eliminacyjne walki i stojące na wysokim poziomie starcia przygotowane przez ekipy z całego świata,
- krótkie wywiady z zawodniczkami i trenerami oraz kadry organizacyjnej.
- 8–13 września 2025, ośrodek JASNA 31, ul. Jasna 31


