Ile baśni w baśniach zostało, a ile baśni zostało w nas?

0
473

Baśniowa Szkoła Teatru, realizowana przez Fundację W TO MI GRAJ, przenosi teatr ze scen do naszych domów! Prawdopodobnie nie damy rady w tym roku spotkać się już osobiście na warsztatach cyrkowych, aktorskich i tanecznych, ale nic straconego. W listopadzie i grudniu zarówno te warsztaty, jak i specjalnie przygotowane dla dzieciaków spektakle teatralne, będzie można zobaczyć na ekranach komputerów i telewizorów. Dzięki współpracy artystów z Telewizją Imperium, najmłodsi gliwiczanie zobaczą przedstawienie Oteatru oraz spotkają się z artystami z Lufcika na Korbkę i Baśni na Warsztacie. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Gliwice.

Baśnie na Warsztacie to pomysł poświęcony baśniom w każdym wymiarze – ich czytaniu i opowiadaniu, ich obecności w kulturze jak również ich psychologicznemu oddziaływaniu. Ile baśni w baśniach zostało, a ile baśni zostało w nas? Jak je czytać, jak opowiadać, jak się nimi cieszyć? Mateusz Świstak rozgryza wszystko, co baśni dotyczy, nie odpuszczając też samym opowieściom, ilustracjom, komiksom, obecności baśni w kulturze masowej.

Mateusz Świstak – autor podręczników, opowiadań, scenariuszy, bajek, opowiadacz, animator kultury, edukator. Opowiadaniem i tworzeniem historii zajmuje się od 8 lat. Prowadzi zajęcia pn. „Baśniowa Szkoła Rysunku”, podczas których spotyka się z kilkunastoma grupami dzieci, młodzieży i dorosłych każdego miesiąca – w placówkach edukacyjnych, wychowawczych i kulturalnych. Autor zajęć edukacyjnych dla muzeów i bibliotek. Trener tai-chi oraz sztuki relaksacji i ograniczania stresu.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.