5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Okazuje się, że w Gliwicach nie brakuje mieszkańców, którzy pomagają innym bezinteresownie

0
134
Zdjęcie autorstwa Matthias Zomer z Pexels

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gliwicach obchodzić będziemy dopiero w piątek, 10 grudnia, na rynku. Z tej okazji miasto przygotowało wiele atrakcji.

Przy wejściu do Ratusza stanie scena, na której swoje działania zaprezentują gliwickie organizacje pozarządowe. Wśród nich m.in. Fundacja „Nasza Scena”, zajmującą się działalnością muzyczno-charytatywną, Stowarzyszenie Gliwickich Fotografów Światło-Czuli, które zorganizuje warsztaty fotograficzne, Klub Sportów Łączności, który zaprosi przechodniów do nawiązania łączności poprzez własną radiostację, Stowarzyszenie „Podajmy-Sobie-Ręce”, wspierające osoby z niepełnosprawnościami czy wreszcie Stowarzyszenie GTW, działające na wszystkich frontach kultury i sportu. Na rynku pojawi się też stoisko pracowników Centrum 3.0. Opowiedzą oni o możliwościach wolontariatu w Gliwicach. A osoby zainteresowane taką działalnością będą miały możliwość podpisania wolontariackiego porozumienia. Na koniec wystąpi teatr ognia ze swoim laserowym show.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.