30. Tyle psów seniorów mieszka obecnie w schronisku dla zwierząt przy ul. Wschodniej w Sośnicy. Przed zimą czekają one na adopcję tymczasową

0
137
Zdjęcie autorstwa Lum3n z Pexels

Jak mówią pracownicy gliwickiego schroniska, dla wielu z tych starych psów zima jest szczególnie smutna – stąd pomysł zorganizowania akcji „Dom na zimę dla starszaka”. Chętni gliwiczanie mogą przezimować leciwego psa.

Zimowanie to tzw. adopcja tymczasowa. Polega na tym, że formalnie opiekunem zwierzęcia pozostaje schronisko, które zapewnia mu wyprawkę i pomoc weterynarza. Czworonóg zmienia tylko, tymczasowo, miejsce zamieszkania. Pracownicy schroniska zachęcają do przezimowania psa seniora, tłumacząc, że taki zwierzak jest cichszy, spokojniejszy, nie domaga się długich spacerów, nie niszczy i nie gryzie przedmiotów. Potrzebuje jedynie własnego kąta, miski jedzenia i… czułego opiekuna.

W sumie w gliwickim schronisku mieszka obecnie około 80 psów i 150 kotów. Każdego roku trafia tu prawie tysiąc nowych zwierząt. Na szczęście niemal tyle samo zostaje odebranych przez właścicieli lub znajduje nowych opiekunów.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.