Zostało jedzenia po świętach? Nie wyrzucaj! Zostaw w Jadłodzielni

Od kwietnia 2019 roku w Gliwicach na dziedzińcu przy ulicy Barlickiego 3 (za Młodzieżowym Domem Kultury) działa tzw. Jadłodzielnia – miejsce, w którym możemy podzielić się nadmiarem żywności z potrzebującymi, zamiast ją wyrzucać. Jadłodzielnia jest dostępna od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00 – 21:00.

Jeżeli posiadasz w swoim domu między innymi:

  • Produkty, które sam mógłbyś zjeść ale np. Ci nie smakują;
  • Produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości („najlepiej spożyć przed”), ale nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia („należy spożyć do”);
  • Produkty suche, napoczęte ale starannie zapakowane;
  • Wyroby własne, np. ciasto czy zupa (PAMIĘTAJ – wyroby własne powinny być szczelnie zapakowane, z opisem rodzaju potrawy oraz datą przygotowania);

Zostaw je w Jadłodzielni zamiast wyrzucać; osoby potrzebujące odwiedzają to miejsce codziennie przez cały rok, jednak poza okresem świątecznym lodówka niestety często nie jest zapełniona na tyle, żeby każda z nich mogła coś zabrać.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach wspiera każde działania o prospołecznym, pomocowym charakterze, oraz gorąco zachęca wszystkich mieszkańców do zaangażowania i aktywnego pomagania potrzebującym.

Pełen regulamin dostępny na drzwiach Jadłodzielni oraz u Stowarzyszenia Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży (tel. 32 775 18 37).

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama