Teatr otwarty na “próbę”. Jaki repertuar w lutym?

– No i stało się. Jak grom z jasnego nieba (choć na ten grom czekaliśmy długo) gruchnęła wiadomość, że otwieramy teatry. Na razie na próbę, testowo, na dwa tygodnie. Ale to już coś – mówi Daniel Arbaczewski, Koordynator ds. Promocji, Marketingu i BOW
Teatru Miejskiego w Gliwicach – Zespół Teatru Miejski w Gliwicach w zasadzie cały czas był w gotowości, więc wykorzystanie takiej szansy i ostateczne potwierdzenie repertuaru na trzy weekendy lutowe zajęło raptem kilka godzin. I sprzedaż ruszyła. Otwieramy kasę, bileterzy powiadomieni, a co najważniejsze artyści, wszyscy jak w wojsku, zwarci i gotowi do działania.

Oczywiście dalej będziemy dbać o odstępy, maseczki, dezynfekcje i wszelkie możliwe zgody zabezpieczające widzów i pracowników Teatru przed kapryśnym wirusem. Ale to nic nowego, bo przecież przetestowaliśmy z Państwem wszystkie procedury już jesienią. Wszystko odbywało się z najwyższą kulturą, wzajemnym szacunkiem, nikt się nie dąsał, nikt nie marudził. A co najważniejsze — widzowie wypełniali wszystkie dostępne miejsca. Spektakle „Dwunastu gniewnych ludzi”, które musieliśmy odwołać w ostatniej chwili, gdy uderzyła druga fala epidemii, były wyprzedane do ostatniego regulaminowego miejsca.

Oczywiście mamy świadomość, że ten plan otwarcia teatrów, kin, filharmonii i innych instytucji kultury jest kruchy, niestabilny i bardzo, ale to bardzo krótkoterminowy. Ale zawsze to coś.

Zaczynamy bardzo świątecznie — w Weekend Walentynkowy. W sobotę i niedzielę (13 i 14 lutego) zapraszamy wszystkich zakochanych, randkowiczów, pary z dłuższym lub krótszym stażem na komedię romantyczną “Wieczór kawalerski”. Historia, którą Wam opowiemy to w zasadzie jeden z prawdopodobnych scenariuszy tego, co może wydarzyć się następnego dnia, gdy sam “wieczór”, urządzony przez kolegów pana młodego, wymknie się nieco spod kontroli. Poprowadzona z wirtuozerią gra omyłek, towarzyskich wpadek i arcyzabawnych dialogów, sprawi, że tego wieczora Wasz poziom endorfin może przekroczyć dopuszczalne skale.

Już tydzień później na naszej Dużej Scenie pojawi się tytuł, który wirus niejako sprzątnął naszym Widzom sprzed nosa. Mowa tu o wspomnianych wyżej “Dwunastu gniewnych ludziach”. Legendarny dramat sądowy, autorstwa Reginalda Rosa, którego premiera gliwicka miała miejsce zaledwie rok temu, ma już swoją wierną widownię, doczekał się szeregu entuzjastycznych recenzji oraz obrósł legendą w kręgach prawniczych. Na scenie, oprócz naszych rodzimych aktorów, wystąpi szereg znakomitych gości — Kamilla Baar, Maria Ciunelis, Izabela Dąbrowska, Marta Klubowicz i Stanisław Brudny.

Nasz dwutygodniowy okres próbny, przyznany teatrom, zakończymy mocno, głośno i z przytupem. “Miłość w Leningradzie” w reż. Łukasza Czuja to właściwie spektakl -koncert, w którym udało się uchwycić esencję gęstej i mięsistej Rosji. Utwory legendarnego rockowego zespołu rosyjskiego “Leningrad”, zamiast się starzeć, stają się z czasem coraz mocniejsze i bardziej aktualne. Widzowie, którzy widzieli to przedstawienie po pięć, nawet sześć razy, mogą potwierdzić, że podczas oglądania, dosłownie, trudno jest wysiedzieć w miejscu. Niestety, tym razem, choćby w duszy grało, nie wstajemy z foteli.

Mamy nadzieję, że bez względu na śniegi, zaspy, mrozy (o wirusach nie wspominając) wpadniecie w lutym do Teatru. [źródło: Teatr Miejski w Gliwicach]

Repertuar / luty 2021

13.02. (sobota) godz. 15.00 – Tuwim dla dzieci (Mała Scena) spektakl od lat 5
13.02. (sobota) godz. 19.00 – Wieczór Kawalerski (Duża Scena) spektakl od lat 16
14.02 (niedziela) godz. 15.00 – Tuwim dla dzieci (Mała Scena) spektakl od lat 5
14.02 (niedziela) godz. 18.00 – Wieczór Kawalerski (Duża Scena) spektakl od lat 16
19.02 (piątek) godz. 19.00 – Dwunastu Gniewnych ludzi (Duża Scena) spektakl od lat 16
20.02 (sobota) godz. 19.00 – Dwunastu Gniewnych ludzi (Duża Scena) spektakl od lat 16
21.02 (niedziela) godz. 18.00 – Dwunastu Gniewnych ludzi (Duża Scena) spektakl od lat 16
26.02 (piątek) godz. 20.00 – Miłość w Leningradzie (Duża Scena) spektakl od lat 16
27.02 (sobota) godz. 18.00 – Powrót (Mała Scena, Premiera) spektakl od lat 16
27.02 (sobota) godz. 20.00 – Miłość w Leningradzie (Duża Scena) spektakl od lat 16
28.02 (niedziela) godz. 18.00 – Powrót (Mała Scena, Premiera) spektakl od lat 16
28.02 (niedziela) godz. 20.00 – Miłość w Leningradzie (Duża Scena) spektakl od lat 16

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama