Stare Gliwice: zamiast strefy zamieszkania strefa ograniczonej prędkości. Co to oznacza dla mieszkańców? [AUDIO]

Na czterech ulicach Starych Gliwic – Srebrnej, Złotej, Bursztynowej i Platynowej – nastąpi zmiana organizacji ruchu: ze strefy zamieszkania na strefę ograniczonej prędkości, do 30 kilometrów na godzinę. Zmiany chcieli sami mieszkańcy.

– Obszar, objęty dotąd strefą zamieszkania, z inicjatywy mieszkańców, zmieniony zostanie w strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h. Zmiany zyskały akceptację Rady Dzielnicy Stare Gliwice. – poinformował na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg Miejskich.

Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć od jednego z mieszkańców, to właśnie parkowanie samochodów jest głównym powodem  zmiany. Na uliczkach nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych, a więc w praktyce nie można stawać samochodami na chodniku. Mieszkańcy jednak nie mając miejsca na podjeździe parkują swoje pojazdy pod domem. Zgodnie z literą prawa powinni dostać mandat. W tym miejscu jednak istnieje “ciche przyzwolenie” na takie parkowanie. Aby wszystko było zgodnie z przepisami mieszkańcy wnioskowali o zmianę strefy.

Co to oznacza i jak jest różnica między tymi strefami, tłumaczy podinspektor Marek Słomski.

Warto o tym pamiętać, bo strefa zamieszkania od dawna obowiązuje na gliwickiej starówce, o czym wielu kierowców wciąż zdaje się nie wiedzieć. A jak sytuacja wygląda w strefie ograniczonej prędkości? Mówi podinspektor Słomski:

I tak będzie teraz na czterech ulicach dzielnicy Stare Gliwice. Zmiany chcieli sami mieszkańcy.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama