Gliwiczanie chcą Restauracji Parkowej w miejscu “Okrąglaka”

706 podpisów pod wnioskiem o utworzenie Restauracji Parkowej w miejscu 'Okrąglaka’ przy placu Grunwaldzkim zebrała Rada Dzielnicy Wójtowa Wieś. To niemal 5-krotnie więcej, niż wymagano w ramach zgłoszenia propozycji do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Złożenie wniosku to odpowiedź radnych dzielnicy na plany miasta, dotyczące sprzedaży działki, na której znajduje się popadający w ruinę “Okrąglak”. Ich zdaniem budynek można by przekształcić w Restaurację Parkową, gdzie odbywałyby się kameralne koncerty czy plenerowe pokazy filmów. Jak dodają radni – dzierżawiąc działkę prywatnemu przedsiębiorcy na ściśle określonych zasadach miasto nie straciłoby nad nią kontroli, a gliwiczanie zyskaliby w ten sposób atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Jednak o tym, czy projekt zostanie poddany pod głosowanie w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2022, zadecyduje to, czy spełni on wszystkie wymogi formalne. Wyniki oceny wniosków poznamy 14 czerwca tego roku.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama