Gliwickie tropiki wciąż zamknięte, ale wewnątrz praca wre

Prawie tydzień temu, w czwartek, 5 lutego, podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki przedstawił stopniowe luzowanie obostrzeń. Od piątku, 12 lutego otwarte (w reżimie sanitarnym) mają być hotele, kina, teatry czy baseny. Jednak wciąż nie znamy szczegółów otwarcia gliwickich obiektów zarządzanych przez MZUK. Powód? Nie opublikowano wciąż rozporządzenia, w którym znalazłyby się wytyczne dotyczące otwarcia wspomnianych placówek.

Do odwołania zamknięta pozostaje między innymi palmiarnia. Chcąc jak najefektywniej spożytkować przerwę wewnątrz prowadzone są liczne prace.

– Wykorzystujemy ten czas na pielęgnację roślin. Wykonujemy prace porządkowe i remontowe, m.in. naprawiane i malowane są stoły wystawiennicze i konstrukcje żelbetowe wewnątrz pawilonów, czyszczona jest mała architektura, a co najbardziej czasochłonne – ze specjalnie rozstawionych rusztowań – myte są wysokie rośliny – mówi Marek Bytnar, kierownik Palmiarni.

W pawilonie historycznym przygotowywana jest specjalna niespodzianka, która przywita gości po otwarciu. O czym na pewno Państwa poinformujemy.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama