Gliwiczanie na baseny i do palmiarni? Obiekty “kuszą” ciekawymi promocjami i nowymi atrakcjami

Od dziś, 12 lutego, tzw. “luzowanie” obostrzeń ogłoszone podczas konferencji prasowej 4 lutego. Rozporządzenie zostało opublikowane tydzień później, dopiero we czwartek 11 lutego, stąd część placówek np. zarządzanych przez MZUK nie opublikowała wcześniej harmonogramów ani zasad otwarcia. Na mocy rozporządzenia ponownie otwarte “na próbę” zostają kina, teatry, hotele, stoki narciarskie, baseny – oczywiście w reżimie sanitarnym. Zamknięte pozostają restauracje (tylko na wynos), siłownie i aquaparki.

W piątek rano został otwarty basen Olimpijczyk na os. Mikołaja Kopernika, pozostałe dwa baseny zarządzane przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych (Delfin i Mewa) wznowią swoją działalność od poniedziałku 15 lutego.

Ciekawą propozycję dla uczących się gliwiczan ma basen Neptun (Sośnica), który oferuje bilet ulgowy w cenie książki.

“Wszystkim klientom, którzy przyniosą na basen przynajmniej jeden egzemplarz książki, która być może zalega na waszych półkach, a w naszej biblioteczce basenowej posłuży jeszcze wielu czytelnikom, przysługiwał będzie bilet ulgowy.”

Stęknieni zieleni gliwiczanie już w sobotę od godz. 10:00 będą mogli zajrzeć do Palmiarni, gdzie czeka na nich miła niespodzianka w pawilonie historycznym. To nowe akwarium z rybami z afrykańskiego jeziora Tanganika. Podobnie jak w innych obiektach adminstrowanych przez MZUK obowiązuje reżim sanitarny. Jednocześnie na terenie Palmiarni może przebywać 120 osób. Szatnia będzie dla klientów nieczynna.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama