Upiekli pierniki i przygotowali świąteczne kartki. Licealiści z V LO w Gliwicach obdarowali pacjentów chorych na koronawirusa, przebywających w szpitalu na ul. Radiowej

O tym, że gliwiczanom nie jest obojętny los pacjentów chorych na koronawirusa wspominaliśmy już przy okazji zbiórki darów dla gliwickich szpitali, organizowanej w Łabędach. Tym razem egzamin z empatii na szóstkę zdali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. Upieczone przez licealistów pierniki i własnoręcznie wypisane kartki świąteczne trafiły m.in. do pacjentów chorych na koronawirusa, przebywających w szpitalu przy ul. Radiowej 2. 

Radości z gestu licealistów nie kryje także personel szpitala przy ul. Radiowej, który – choć nazywany jest prywatnym – współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia. A od niedawna zapewnia też łóżka dla osób zakażonych wirusem SARS-Cov-2. Zdaniem zarządu placówki takie drobne upominki to nie tylko pomoc, ale i znak, że społeczeństwo docenia ciężką pracę personelu medycznego. 

Świąteczne prezenty, przygotowane przez uczniów V LO trafiły też do Szpitala Miejskiego nr 4 przy ul. Zygmunta Starego, Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Sikornik, Hospicjum Miłosierdzia Bożego oraz do Domu Pomocy Społecznej “Ostoja” w Sośnicowicach.

Jak zapowiadają pomysłodawcy inicjatywy – to jednak nie koniec, a dopiero początek akcji charytatywnych z udziałem licealistów.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama