57. Memoriał Antoniego Franza już za nami

Tradycyjnie już w Gliwicach odbyły się ostatnie w sezonie zawody szermiercze seniorów. W tym roku na 57. już edycję Stalowej Klingi Hutnika i Memoriału Antoniego Franza przyjechała ponad setka szpadzistów z całego kraju. W turnieju indywidualnym tryumfował Jan Socha z klubu PKSzerm Warszawa. W turnieju drużynowym najlepsza okazała się ekipa z Krakowa RKS Hudwu.

Turnie ten odbywał się w Gliwicach więc największą reprezentacje wystawił Piast. Jednym z zawodników tego klubu, który miał okazję powalczyć był Seweryn Gusta.

Piotr Migas to także szpadzista Piasta Gliwice, który w tym turnieju walczył w drużynie juniorów Piasta.

W turnieju indywidualnym najlepiej z szermierzy Piasta wypadł Piotr Kapała, który zakończył Stalową Klingę na 7 miejscu, a turniej drużynowy na drugiej lokacie.

W zawodach tych uczestniczył też reprezentacji Polski Weteranów Szermierki, która potraktował te zawody jako przygotowania do ważnej imprezy, a jakiej – zdradza Dariusz Zieliński

Seniorzy zakończyli już sezon, ale przed nami jeszcze jedne turniej szermierczy Igrzyska Dzieci, który odbędą się w Gliwicach w ostatni weekend maja.

Materiał z zawodów do zobaczenia w Telewizji IMPERIUM

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama