7:30 / 15:30 Pora na Komentatora:
którą będzie Justyna Dziuma, managerka, chórzystka i wolontariuszka.


8:30 / 16.30 Rozmowa Dnia:
Pierwsza stacjonarna po pandemicznej przerwie 36.Sesja Rady Miasta nie zapowiadała się na zbyt kontrowersyjną. Okazało się jednak, że prezydencki projekt uchwały zezwalający na sprzedaż pewnej działki w Starych Gliwicach stał się zarzewiem długiej i czasami meczącej dyskusji radnych. Ostatecznie dziwnym trafem uchwała nie zyskała większości, bo w ostatecznym głosowaniu radni podzieli swoje głosy po równo, 11:11.
Dla postronnego obserwatora to procedowanie projektu uchwały może dziwić. Dlatego Katarzyna Kuczyńska-Budka radna z Koalicji Obywatelskiej spróbuje wytłumaczyć w Rozmowie Dnia o co tak naprawdę w tej sprawie chodzi.


09:30 / 14.30 #Pressroom:
Już w sobotę Muzeum w Gliwicach zaprasza na Noc Muzeów pod hasłem „Między czasem a zegarem”. I jak zwykle w czasie tej jednej niezwykłej nocy zaangażowane będą wszystkie oddziały gliwickiego Muzeum. Przeglądając program wydarzeń trzeba uważnie czytać, bo można coś atrakcyjnego przeoczyć.
Ale żeby tego uniknąć Radio Imperium zaprosiło Ewę Chudybę, kierownik działu edukacji i promocji Muzeum w Gliwicach, która w rozmowie z Agnieszką Baron-Twarkowską opowie o tym czego nie można przegapić w trakcie tegorocznej Nocy Muzeów.


10:30 / 13:30 Pracownia Emocji:
Porozmawiamy o pomaganiu.
Czy wolontariat jest trendy? Komu pomaganie służy najbardziej? Dlaczego niektórzy z nas decydują się poświęcić swój wolny czas, żeby pomagać obcym ludziom?
Gościnią Pracowni Emocji będzie Halina Dendek, psycholog i koordynatorka wolontariatu w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach, która porozmawia o tych sprawach z prowadzącą program – Agnieszką Chlewicką-Bac.


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek o 21:00

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here