Sport na weekend

0
127

W najbliższy weekend miał się odbyć mecz Piasta z Radomiakiem, ale spotkanie ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie z Gliwic zostało przełożone. Znamy już jednak dokładną datę rozegrania tego pojedynku. Mecz ten odbędzie 14 grudnia o godzinie 20:30 w Radomiu.

W Ekstraklasie Futsalu natomiast będziemy świadkami pojedynku na szczycie tabeli. Liderujący Piast zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski i wiceliderem – Rekordem Bielsko Biała. Zwycięzca tego starcia zostanie mistrzem rundy jesiennej. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 12:00 w Bielsku Białej. Transmisja w Nsport.

Również na wyjeździe swój mecz rozegra występując a w I lidze futsalu – Sośnica Gliwice. Zespół Łukasza Kujawy zmierzy się 4 grudnia z AZS UEK Kraków i jest faworytem tego spotkania

Po przerwie na reprezentację do gry wracają koszykarze GTK. Gliwiczan czeka jednak trudne zadanie, bo na wyjeździe zagrają z wiceliderem tabeli – Anwilem Włocławek. To spotkanie odbędzie się 5 grudnia.

Jako że jest to weekend Mikołajkowy, w Gliwicach nie zabraknie też turniejów dla dzieci. W hali w Sośnicy odbędzie się dwudniowy, jubileuszowy 25 – turniej szermierczy dla najmłodszych – Gwiazdka ze Szpadą.

W dawnej hali OSIR przy ul Akademickiej 26 natomiast rozegrany zostanie turniej dżudo, także dedykowany młodym adeptom tej dyscypliny.

My natomiast bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym z którego dochód przekazany zostanie dla potrzebujących seniorom oraz instytucjom, opiekującymi się seniorami. Sponsorzy zapłacą za każdy przebiegnięty kilometr. Start w sobotę o godzinie 10:00. Biuro zawodów i start będzie miał miejsce przy ul Bojkowskiej 37. Jedna pętla to tylko 1,6 km. Jako, że jest to Barbórka, to wystartują również górnicy w galowych strojach i kobiety w wiankach. liczymy na Was!

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here