Przyszła wiosna, a wraz  z nią coraz cieplejsze dni. To idealny czas na spacery. Niestety mieszkańcy nie skorzystają ze zdrowotnych właściowści Teżni Solankowej. Wszystko przez epidemie Koronawirusa. 

Miejski Zarząd Usług Komunalnych chciał uruchomić tężnie i zwrócił się do Sanepidu o opinie w tej sprawie. Ten po przyjrzeniu się sprawie stwierdził, że otworzenie tężni solankowej jest nie wskazane. Wszystko z powodu wysokiej liczby zachorowań w naszym regionie oraz obowiązującego rozporządzenia. MZUK będzie informował o wszelkich zmianach w tej sprawie

Przypominamy, że atrakcję uruchomiono w lipcu 2020 roku. Tężnia solankowa działa jak wielki inhalator, doskonale wpływa na zdrowie, przebywanie w jej pobliżu jest porównywalne do zalet nadmorskich spacerów.

Obiekt o wymiarach 13×40 metrów mierzy blisko 8 metrów wysokości. Koszt projektu i budowy to ponad 3 mln złotych. Przez kilka miesięcy działania tężnia cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Gliwic, nie brakowało także osób przyjezdnych, które jako punkt wypadu obrały właśnie tej obiekt. W trakcie trwania sezonu pojawiły się dodatkowe ławeczki, obiekt był też czasowo zamknięty pod koniec sierpnia ze względu na pandemię.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here