Ruszyła wycinka drzew przy ul. Toszeckiej

0
278

46 drzew, rosnących wzdłuż ul.Toszeckiej zostanie wyciętych. Powodem takiej decyzji jest stan ich zdrowia oraz zagrożenie, jakie niosą dla uczestników ruchu drogowego i pieszych. W zamian Zarząd Dróg Miejskich nasadzi 86 młodych klonów polnych.

Wybór gatunku nie był przypadkowy. Klony polne to drzewa odporne na warunki miejskie, takie jak zanieczyszczenie powietrza, susze i zasolenie gleby. Dodatkowo posiadają znacznie węższą koronę, więc nie wymagają przycinania, które naraża drzewo na infekcje grzybowe i wypróchnienia.

Nasadzeń możemy spodziewać się do połowy listopada. 

Poprzedni artykułTrudne początki tenisistek KTS
Następny artykułWystawa na miarę naszych czasów. Warsztaty i zwiedzanie bez wychodzenia z domu
Dziennikarka z rocznym doświadczeniem zawodowym na stanowisku dokumentalisty w ośrodku regionalnym TVN24 w Katowicach i ponad rocznym doświadczeniem na stanowisku reportera redakcji informacji telewizji TVS. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autorka dwóch prac dyplomowych na temat roli mediów w sprawach polskich seryjnych morderców, działających na terenie Górnego Śląska, Zagłębia Dąbrowskiego i Krakowa. Prywatnie miłośniczka rękodzieła, uprawy roślin, dekoracji wnętrz i płyt winylowych. Fanka rocka, muzyki niezależnej i synth popu z lat 80.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here