Gliwice doczekały się pierwszych zielonych ekranów. Co to takiego?

Ponad 700 drzew w ciągu najbliższych tygodni pojawi się w pasach drogowych Gliwic i utworzy pierwsze zielone ekrany – czyli estetyczne rzędy jednakowych drzew. Ich zadaniem będzie ochrona przed hałasem i zanieczyszczeniami. Pierwsze drzewa nasadzone zostały we wtorek na zjeździe z ul. Tarnogórskiej w kierunku DK88.

Nieprzypadkowy był wybór gatunków drzew, które pojawią się w miejskich pasach drogowych. Tym razem Zarząd Dróg Miejskich postawił na graby kolumnowe, lipy srebrzyste, sosny czarne czy platany, odporne na niesprzyjające warunki siedliskowe, panujące w pasach przyulicznej zieleni.

Szybkie utworzenie zielonej ściany możliwe jest dzięki odpowiednim kształtom koron drzew, właściwym ich rozstawieniu i zagęszczeniu.

Zielone ekrany pojawią się także wzdłuż zjazdów z DK88 na ul. Tarnogórską oraz na ul. Św. Wojciecha w kierunku ul. Toszeckiej, a także wzdłuż zjazdu z DK88 na ul. Pionierów w kierunku osiedla Kopernik.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama