Gdy ludzie chorują na lęk – webinar na temat fake newsów i teorii spiskowych

Jakie są skuteczne sposoby ochrony przed fake newsami związanymi z wirusem SARS-CoV-2? Na to pytanie odpowiedzą naukowcy podczas webinaru „Pandemia czy plandemia, czyli jak przez wieki oszuści żerowali na ludzkim strachu”, który odbędzie się 5 listopada. Wydarzenie jest współorganizowane przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Mając na uwadze ilość i jakość informacji i opinii, które narastają wokół zagadnienia panującej epidemii, Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej we współpracy z autorami gry edukacyjnej „antyszczepionkowcy.biz” zdecydowało o organizacji spotkania, które pomoże ludziom odnaleźć się w obecnym szumie informacyjnym. Wydarzenie pt. „Pandemia czy plandemia, czyli jak przez wieki oszuści żerowali na ludzkim strachu” odbędzie się na platformie Zoom w czwartek 5 listopada 2020 o godzinie 16:30.

Webinar zostanie poprowadzony przez lek. med. Aleksandrę Stefaniak oraz mgr. inż. Jakuba Stefaniaka. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieć możliwość prześledzić historię dotychczasowych epidemii – zaczynając od czasów Imperium Rzymskiego poprzez średniowiecze aż po czasy współczesne – i na ich podstawie dostrzec schemat powstawania teorii spiskowych. Zapoznają się również ze sposobami na odróżnienie fake newsa od faktu i dowiedzą się, jak zachować zdrowy rozsądek wobec zalewu informacji. Organizatorzy zwracają uwagę na niebezpieczną tendencję do wiary we wszystkie doniesienia, również te dotyczące rzekomych lekarstw, których skuteczność nie posiada jeszcze potwierdzenia klinicznego. Dzięki wykładowi będzie można zauważyć, gdzie przebiega granica między sceptycyzmem a przesadną ufnością w sytuacjach dotyczących pandemii.

Uczestnictwo jest bezpłatne. Aby wziąć udział, należy 5 listopada dołączyć do spotkania pod linkiem do platformy Zoom (https://zoom.us/j/97741768432?pwd=bWozWmgvcjFTS0lYNjNDS3hoV1NBUT09#success) i wpisać następujące dane: Meeting ID: 977 4176 8432, Passcode: 927646.

Źródło: Biuro prasowe Politechniki Śląskiej

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama