Dziś w Warszawie pogrzeb Wojciecha Pszoniaka. Uroczystości będą transmitowane w Internecie

19 października zmarł po ciężkiej chorobie Wojciech Pszoniak, aktor, honorowy obywatel Gliwic. Dziś, we wtorek, 3 listopada odbędzie się jego pogrzeb. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12.30 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.

-Żyjemy w czasie pandemii i musimy dostosować się do ograniczeń. Na nabożeństwach może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, to oznacza, że w Kościele Środowisk Twórczych może uczestniczyć we mszy około 60 osób, jeśli przyjdzie więcej osób, wtedy część będzie musiała uczestniczyć we mszy na zewnątrz kościoła, zachowując odpowiednie rygory. – napisał ks. Andrzej Luter – Wszystkich obowiązują maseczki zakrywające nos i usta, przy drzwiach wejściowych do kościoła będą płyny dezynfekcyjne do rąk. Prosimy zachować w kościele i poza nim odpowiedni dystans od siebie.

Zapewne wiele osób nie będzie mogło uczestniczyć w pogrzebie z powodów pandemicznych, dlatego duszpasterstwo środowisk twórczych postanowiło transmitować tę mszę za pośrednictwem swojego kanału na platformie YouTube, trzeba tylko wpisać: duszpasterstwo środowisk twórczych warszawa. – Wierzący niech w ten sposób łączą się z nami w modlitwie, a niewierzący dobrą myślą i sercem – dodał ks. Andrzej Luter.

Kamery IMPERIUM

Reklama