Biskupi z Gliwic zakażeni koronawirusem

Poinformowała w środę, 31 marca, Kuria Diecezji Gliwickiej. Z tego powodu została odwołana msza krzyżma świętego, która odbywa się zawsze w Wielki Czwartek. Liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane zgodnie z harmonogramem. Przedstawiciele Kurii apelują do wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych, a także przyjęcie ze zrozumieniem ograniczeń, które w czasie Świąt Wielkanocnych muszą zostać zachowane w świątyniach. 

Jednocześnie informujemy widzów Telewizji Imperium o możliwości duchowej łączności z najważniejszym kościołem diecezji. Tradycyjnie nasza stacja będzie transmitować liturgie Triduum Paschalnego z gliwickiej katedry. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek początek transmisji o godz. 18:00, w sobotę – Wigilia Paschalna – początek transmisji o godz. 20. Niedziela wielkanocna – tradycyjnie zaczynamy transmisję o 10. Z kolei w Poniedziałek WIelkanocny będziemy transmitować mszę o godz. 18:00 z kościoła pw. świętego Bartłomieja.

Triduum Paschalne i Wielkanoc – transmisje w Telewizji Imperium

Wielki Czwartek – 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek – 18:00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota – 20:00 Wigilia Paschalna

Niedziela Zmartwychwstania – 10:00 Msza Święta

Poniedziałek Wielkanocny – 18:00 Msza Święta

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama