Atak psa w parku. Jak obronić siebie i swojego psa?

Jak co drugi czwartek rozmawialiśmy z behawiorystą, ekspertem Jackiem Gałuszką, założycielem Szkoły Przyjaciół Psów Wesoła Łapka, wykładowcą i autorem książek o wychowaniu psów

W tym tygodniu nasza słuchaczka, pani Alina przekazała nam pytanie:
Nigdy nie posiadałam psa, ale od kilku dni opiekuję się pieskiem mojej córki. Jest to niewielki kundelek. Nie mam doświadczenia, stąd moje pytanie – jak zachować się w przypadku, gdy większy pies, spuszczony ze smyczy podbiega do mojego psa?

Jak skutecznie się bronić, a przede wszystkim nie doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji?

Listen to „Radiowa Szkoła Przyjaciół Psów – behawiorysta, ekspert Jacek Gałuszka” on Spreaker.

Radzi ekspert, Jacek Gałuszka.

Ważne jest, aby zapobiegać takim sytuacjom. To stąd są te przepisy, że psy w miejscach publicznych, w miejscach nieprzystosowanych do tego psy nie mają prawa być puszczane luzem.

Czy Twój pies nie lubi innych psów i reaguje na nie agresją? Nie wiesz, co robić w takich sytuacjach? Już za dwa tygodnie porozmawiamy o tym w Radio IMPERIUM w cyklu Radiowa Szkoła Przyjaciół Psów. A jeśli chcesz przekazać nam pytanie do eksperta, napisz: [email protected]

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM