Gliwiccy strażacy mogą używać już nowego, wyjątkowego samochodu – czym się wyróżnia?

Jedyny taki na Śląsku, jeden z ośmiu w Polsce. Strażacy z Gliwic mogą używać już nowego, wyjątkowego samochodu – czym się wyróżnia?

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach wzbogaciła się o nowy pojazd. Ma on być odpowiedzią na aktualne zagrożenia wynikające z aktualnej sytuacji na świecie.

W tym roku otrzymaliśmy taki samochód, to jest jedyny taki samochód na terenie województwa śląskiego, jeden z ośmiu na terenie kraju. Ten samochód trafił na wyposażenie specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego w Gliwicach Łabędach i jest to jest samochód przeznaczony do usuwania skażeń z usuwaniem zagrożeń w tym zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i nuklearnych.

raportował starszy kapitan Jakub Zych, z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

DECON – bo tak brzmi nazwa pojazdu, został wyposażony w zewnętrzny, mobilny moduł do dekontaminacji pianą aktywną, zewnętrzną kabinę do wstępnego usuwania skażeń, zespół pomieszczeń umożliwiających dekontaminację ratowników, pakiet środków ochrony indywidualnej i szereg innych specjalistycznych urządzeń. Pojazd posiada również zbiornik wody o pojemności 300 l., zbiornik na wodę podekontaminacyjną o pojemności 400l i instalację CWU. Proces dekontaminacji odbywa się pod kontrolą strażaka przebywającego w pomieszczeniu nadzoru, gdzie znajduje się m.in. kabina do dekontaminacji sprzętu wrażliwego i zespół urządzeń sterujących wyposażeniem pojazdu.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM