Czy Okrąglak podzieli los innych niezrealizowanych pomysłów z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego?

Czy Okrąglak, który miał zostać wybudowany na placu Grunwaldzkim podzieli los innych niezrealizowanych pomysłów z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego?

W głosowaniu na ogólnomiejski projekt w zeszłorocznym Gliwickim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy wybrali budowę Restauracji Parkowej, czyli Okrąglaka na placu Grunwaldzkim. Kilka tysięcy głosujących od miesięcy czeka na informację co dalej z tym projektem, bo kończy się wrzesień, a postępy prac są mizerne. Odpowiedzialnym za tę realizację jest MZUK, czyli Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Mówiła Iwona Janik rzeczniczka prasowa MZUK.

Okazuje się, że znowu zawiódł niesolidny projektant, któremu MZUK już nalicza odsetki karne za opóźnienie. Czy w związku z tym Okrąglak podzieli los innych niezrealizowanych pomysłów gliwiczan? Nie wiadomo. Jedno jest pewne. Kiedyś powstanie projekt obiektu i kosztować będzie mieszkańców ponad 50 tysięcy złotych. Więc jest szansa, że w przyszłym roku Miasto będzie kontynuowało inwestycję, ale już nie ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Listen to „Iwona Janik, rzeczniczka MZUK Gliwice o poślizgu z budową Okrąglaka, plac Grunwaldzki” on Spreaker.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM