Odkryj tajemnice gliwickich tramwajów!

Tegoroczny Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej odbędzie się w sobotę 17 września w zajezdni Rejonu nr 4 na pograniczu Zabrza i Gliwic.

Tramwaje Śląskie S.A. od wielu lat włączają się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizując Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni – co roku innej – w ramach którego zapraszają wszystkich chętnych do zwiedzania zajezdni i wspólnej zabawy na rodzinnym festynie. – Trzymamy się ustalonej kolejności, zgodnie z którą w tym roku spotkamy się z Państwem w zajezdni Rejonu nr 4 na pograniczu Zabrza i Gliwic – zaprasza rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Nowej zajezdni tramwajowej w Gliwicach stuknęło 50 lat. Historia tramwajów w tym miejscu sięga jednak końca XIX wieku, bo tędy przebiegała pierwsza linia tramwajowa w rejonie, relacji Gliwice-Piekary Śląskie.

Wydarzenie rozpocznie przejazd tramwajów z Placu Wolności w Zabrzu do zajezdni. Później mieszkańcy będą mogli m.in. wczuć się w rolę motorniczego i poprowadzić tramwaj pod okiem instruktora, zobaczyć wystawę poświęconą biletom tramwajowym oraz wystawę tramwajów z klocków lego. Każdy będzie miał okazję zwiedzić wagony techniczne i hale zajezdni a nawet zajrzeć pod tramwaj!

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM