SZACH MAT: Akademia Szachowa Gliwice siódmą szachową siłą w Polsce

W niedzielę 11 września dobiegły końca Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach – Enea Ekstraliga 2022, w których brała udział Akademia Szachowa Gliwice.

Drużyna z naszego miasta odniosła cztery zwycięstwa, zremisowała jeden mecz, a także zanotowała cztery porażki. Ostatecznie dało jej to siódme miejsce w tabeli Ekstraligi Szachowej. Celem minimum postawionym przed Akademią było utrzymanie się w Ekstralidze. Po cichu gliwiczanie liczyli także na znalezienie się w pierwszej szóstce tabeli. Do zrealizowania obu założeń zabrakło naprawdę niewiele. Akademia wywalczyła spokojne utrzymanie, ale ostatecznie zajęła siódme miejsce w tabeli. Do zajęcia nieco wyższej lokaty zabrakło pół małego punktu w meczu ostatniej kolejki.

Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach – Enea Ekstraliga 2022 Akademia Szachowa Gliwice wystąpiła w następującym składzie:

  1. Arcymistrz Anton Korobov
  2. Arcymistrz Jacek Tomczak
  3. Arcymistrz Tomas Laurusas
  4. Arcymistrz Tomasz Warakomski
  5. Arcymistrz Toms Kantans
  6. Arcymistrzyni Anna Warakomska

Arcymistrz Tomasz Warakomski, kapitan drużyny seniorów oraz trener klubowy. Maciej Smolewski, dyrektor marketingu i komunikacji klubu będą gośćmi rozmowy w Radio IMPERIUM już jutro o 14:30

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM