Wielki Dzień Pszczół po gliwicku. Czego nauczyły mnie pszczoły? „Pokory i porządku”

0
645
Pan Bolesław z żoną Jagodą prowadzą pasiekę "Gucio" w Gliwicach-Sośnicy od 1990 roku

Wielki Dzień Pszczół po gliwicku. Odwiedzimy pasiekę prowadzoną przez pana Bolka i panią Jagodę.

Na 8 sierpnia przypada Wielki Dzień Pszczół. To okazja do tego, aby bliżej przyjrzeć się tym pożytecznym owadom i osobom, które je hodują. Apis mellifera, czyli pszczoła miodna, towarzyszy naszemu bohaterowi panu Bolesławowi Skoczylasowi od dziecka. Pszczelarz sympatię do żółto-brązowych stworzeń odziedziczył po swoim tacie, gajowym. To pod jego okiem zdobywał doświadczenie, choć jak przyznaje „pszczelarzenie” 50-60 lat temu wyglądało zupełnie inaczej.

Pan Bolesław wraz z żoną Jagodą od 1990 roku prowadzą swoją pasiekę „Gucio” na terenie ogródków działkowych „Dalia” w Gliwicach-Sośnica. Obecnie opiekują się 30 rodzinami pszczelimi. Czego nauczyły ich pszczoły? Pokory i… porządku:

„Gdyby ten porządek, który panuje w pszczelej rodzinie, przenieść na grunt ludzi, to sobie żyjemy wspaniale.”

Wywiad do zobaczenia w poniedziałek, 8 sierpnia, w Telewizji Imperium Gliwice, premiera o godz. 16:00.

[spreaker type=player resource=”episode_id=50850362″ theme=”light” playlist=”false” cover=”https://d3wo5wojvuv7l.cloudfront.net/images.spreaker.com/original/45d33a8a4d7f252c8b1afddb363462a7.jpg” width=”100%” height=”400px”]

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.