Obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach – harmonogram wydarzenia

0
74

Od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach – harmonogram wydarzenia

Gliwickie garnizonowe obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się w piątek, 12 sierpnia.

Uroczystość rozpocznie msza święta w intencji żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego, która zostanie odprawiona o godz. 9.00 w Kościele Garnizonowym p. w. Św. Barbary w Gliwicach.

Po nabożeństwie (ok. godz. 10:10), uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się Apel Pamięci Oręża Polskiego. Uroczyste świętowanie zakończy salwa honorowa oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka.

W czasie trwania uroczystości, na trasie od Kościoła Garnizonowego p. w. Św. Barbary do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

[spreaker type=player resource=”episode_id=50884509″ theme=”light” playlist=”false” width=”100%” height=”200px”]

Na wspólne świętowanie zaprasza w poniedziałek, 15 sierpnia, Parafia Wojskowa św. Barbary. W planach msza święta a tuż po niej tradycyjne patriotyczne śpiewanie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.